La Vie En Rose The Sizzling Brownie

La Vie En Rose The Sizzling Brownie

Sıcak demir tava üzerinde ısıtılıp yakılan Brownie, üzerinde dondurma ve çikolata sosu ile servis edilmektedir. Brownie yakılarak hazırlanmkatadır bu nedenle Brownie’nin tadında sosunda ürünün özelliği olan yanık tadı olacağını göz önünde bulundurarak sipariş edin. Porsiyon iki kişiye fazlasıyla yetecek kadar büyük ancak yine de ismini Fransızca’dan alan La Vien Rose’un en pahalı tatlısı olma özelliğini kimseye kaptırmıyor.

La-Vien-Rose-The-Sizzling-Brownie

Hem açık hem kapalı oturma alanına sahip olan La Vien Rose’u bir kadın işletiyor. Daha önceleri yemeksepeti aracılığı ile de servis yapan La Vien Rose, fiyatlarının yüksek oluşu nedeniyle pek tercih edilmediği için yemeksepeti’nden çıkmış durumda. Ne çok şık ne aşırı salaş bir mekan. Fiyatların yüksek oluşuna aldanmayın deniz kenarında değil veya şık bir akşam yemeği yenebilecek kadar özel veya lüks bir mekan da değil. Ancak zengin yemek ve tatlı menüsü oldukça tatminkar. Aracınızı bırakabileceğiniz yer konusunda da pek sorun yaşamayacağınız bir lokasyonda. Dilerseniz taksi veya otobüs ile de ulaşabilirsiniz. Beykoz-Yeniköy motoru ile de oldukça yakın bir noktaya motorla geçip sonrasında 5 dakika yürüme mesafesiyle La Vien Rose’a ulaşabilirsiniz.

la-vien-rose-yenikoy

Sıcak demir tava ile servis edilen bu Brownie’nin fiyatı 27 TL. Diğer tatlılarından da bahsedecek olursam; Oreolu Brownie, Banana Pudding, Oreo Pudding, Combo Pudding, Sticky Toffee Pudding, Çilekli Tart, Çilekli Milföy, Mini Croquembouche, Tarte Mont Blane, Carrot Cake, Beauty, Love, Passion, Oreolu Pasta, Oreolu Tart, Cronut çeşitleri, Cheescake çeşitleri, Cupcake çeşitleri, Mini Charlotte çeşitleri

Mini Croquembouche

Mini Croquembouche

Mini Charlotte

Mini Charlotte

Bu kadar bahsettikten sonra gelelim brownienin fiyatına. Yeniköy’de bulunan La Vien Rose’da The Sizzling Brownie’nin fiyatı 27 TL’dir, denemek isteyenlere duyurulur.

About author

Arzu
Arzu 6 posts

Endüstri Mühendisliği mezunuyum. İstanbul'da yüksek lisans yapıyorum. Gezmeyi, yemeyi, spor yapmayı seviyorum. Özellikle gurme tatlar, farklı lezzetler öncelikli ilgi alanlarım arasında yer alıyor. Başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok yerinde farklı kafeler keşfeder tatlar denerim ve sizlerle paylaşırım.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply